BERITA COVID–19   COVID-19: Lebih 22.9 juta dewasa lengkap divaksin | KKM tidak cadang lanjut vaksinasi PICKids | Kejayaan Malaysia masuk fasa peralihan ke endemik turut dibantu kempen COVID-19 RTM | “Tahniah rakyat Malaysia” - Khairy | COVID-19: Satu lagi kematian dilaporkan di Korea Utara | 
SUKAN

Sukan SEA: Jadual aksi atlet Malaysia Sabtu 14 Mei

14/05/2022 02:55 AM

HANOI, 13 Mei (Bernama) -- Berikut jadual atlet Malaysia yang beraksi dalam Sukan SEA Ke-31 pada Sabtu (14 Mei):

(Nota: Waktu Malaysia)

 

TRIATHLON (Sunset Bay, Tuan Chau, Halong City)

 

Akhir

-------

Individu Lelaki: NIGEL NG KAR KEAN & THIANG CHONG YOONG - 7 pagi

Individu Wanita: ESTHER JOY CHEN HONG LI, MAYUMI SHINOZUKA - 9 pagi

 

 

GOLF (Vinh Phuc - Heron Lake Golf Course & Resort)

 

Pusingan 2

--------------

Individu Lelaki: CHANG ERVIN, MARCUS LIM PANG CHUEN, RHAASRIKANESH KANAVATHI & NATEESHVAR ANATHA GANESH - 8.30 pagi

Individu Wanita: NG JING XUEN, MIRABEL TING ERN HUI & JENEATH WONG - 8.30 pagi

 

 

RENANG (Aquatic Sports Palace, National Sports Complex, My Dinh)

 

Saringan

--------

Kuak Dada 100m Lelaki: NG JING FU & HII PUONG WEI - 10 pagi

 

Akhir

-------

Gaya Bebas 1500m Lelaki: TAN KHAI XIN & SEBASTIAN SOON - 7 malam

Kuak Dada 100m Lelaki: TBC - 7 malam

Gaya Bebas 4x100m Lelaki: KHIEW HOE YEAN, WELSON SIM WEE SHENG, LIM YIN CHUEN & ARVIN SHAUN CHAHAL SINGH - 7 malam

 

 

BOLA KERANJANG 3X3 (Thanh Tri Sports and Information Cultural Center Gymnasium)

 

Pusingan

------------

Pasukan Wanita: MALAYSIA lwn Indonesia - 10 pagi

                          : Filipina lwn MALAYSIA - 2 petang

Pasukan Lelaki: Vietnam lwn MALAYSIA - 11 pagi 

                   : Filipina lwn MALAYSIA - 1.20 tengah hari

                   : Kemboja lwn MALAYSIA - 3.40 petang

 

Separuh Akhir

-------------------

Pasukan Wanita (Separuh Akhir 1): ranking 1 lwn ranking ke-4 - 4.20 petang

Pasukan Wanita (Separuh Akhir 2): ranking ke-2 lwn ranking ke-3 - 4.40 petang

 

Tempat Ketiga

-------------------

Pasukan wanita: TBC - 5.40 petang

Pasukan Lelaki: TBC - 6 petang

 

Akhir

-------

Pasukan Wanita: TBC - 6.20 petang

Pasukan Lelaki: TBC - 5.40 petang

 

 

XIANGQI (Legacy Yen Tu - Quang Ninh Province)

 

Pusingan Awal

--------------------

Berpasukan Rapid: YEOH THEAN JERN-SIM YIP HOW - 10 pagi

 

Akhir

-------

Berpasukan Rapid: TBC - 4 petang

 

 

JUIJITSU (Gimnasium Dan Phuong)

 

Pusingan Awal

--------------------

Lelaki GI -62 kg: THEW CHIN HONG - 10 pagi

Wanita GI -48 kg: BLESS YEAP KHOON YIN - 10 pagi

Wanita GI -62 kg: CASSANDRA J POYONG - 10 pagi

 

Separuh Akhir

------------------

Lelaki GI -62 kg: TBC - 2.30 petang

Wanita GI -48 kg: TBC - 2.30 petang

Wanita GI -62 kg: TBC - 2.30 petang

 

Akhir

-------

Lelaki GI -62 kg: TBC - 5 petang

Wanita GI -48 kg: TBC - 5 petang

Wanita GI -62 kg: TBC - 5 petang

 

 

PETANQUE (Pusat Latihan dan Pertandingan sukan Hanoi)

 

Penyingkiran (Pusingan Robin)

-----------------------------------------

Beregu Lelaki: MUHAMMAD HAFIZUDDIN MAT DUAD-SYED AKMAL FIKRI BIN SYED ALI - 10 pagi

Beregu Wanita: NURASHIMAH SENIN-SHARIFAH AQILAH FARHANA SYED ALI - 10 pagi

 

 

SEPAK TAKRAW (Pusat Sukan Hoang Mai)

 

Kumpulan

-------------

Regu Berpasukan Lelaki (Kumpulan A): MALAYSIA lwn Kemboja - 10 pagi

Regu Berpasukan Wanita (Kumpulan A): Vietnam lwn MALAYSIA - 2 petang

 

 

WUSYU (Gimnasium Cau Giay)

 

Akhir

-------

Nanquan Lelaki: CALVIN LEE WAI LEONG - 10 pagi

Taijijian Lelaki: TAN ZHI YAN - 10 pagi

Qiangshu Wanita: PANG PUI YEE - 10 pagi

Taijiquan Wanita: SYDNEY CHIN SY XUAN & MANDY CEBELLE CHEN - 10 pagi

Daoshu Wanita: LEE JIA RONG - 10 pagi

Daoshu Lelaki: CLEMENT TING SU WEI & YEAP WAI KIN - 10 pagi

 

 

OLAHRAGA (Kompleks Sekan Nasional, My Dinh)

 

Pusingan 1

---------------

200m Wanita (Saringan 1): ZAIDATUL HUSNIAH ZULKIFLI - 10.15 pagi

200m Wanita (Saringan 2): SITI FATIMA MOHAMAD - 10.25 pagi

200m Lelaki (Saringan 1): MUHAMMAD AZEEM MOHD FAHMI - 10.45 pagi

200m Lelaki (Saringan 2): JONATHAN NYEPA - 10.55 pagi

 

Akhir

-------

Lontar Tukul Besi Wanita: GRACE WONG XIU MEI - 11 pagi

Lontar Tukul Besi Lelaki: JACKIE WONG SIEW CHEER & SADAT MARZUKI AJISAN - 12.20 tengah hari

lompat Bergalah Lelaki: ISKANDAR ALWI - 2.12 petang

200m Wanita: TBC - 5.15 petang

200m Lelaki: TBC - 5.35 petang

Lompat Kijang Wanita: R. KIRTHANA - 6.05 petang

1500m Lelaki: K. PRABUDASS & MOHAMMAD AMIRUL ARIF MOHD AZRI - 6.20 petang

 

 

BILLIARD SNOOKER (Gimnasium Ha Dong)

 

Pusingan Awal

-------------------

9 Ball Perseorangan Lelaki: DARRYL CHIA SOO YEW (MAS) lwn Carlo Biado (PHI) - 11 pagi

                                  MUHAMMAD YAKUP (MAS) lwn Visal Peou (CAM) - 11 pagi

                                  MOH KEEN HOO (MAS) lwn Siththideth Sakbieng (LAO) - 3 petang

9 Ball Perseorangan Wanita: SUHANA DEWI BINTI SABTU (MAS) lwn Vutthiphan Kongkaket (THA) - 7 malam

 

 

LAWAN PEDANG (Gimnasium Sukan Dalaman Hanoi)

 

Pusingan Awal

-------------------------

Foil Individu Wanita: PHILIPPA JEAN ONG ZIYI & SURAYYA RIZAL - 11 pagi

Epee Individu Lelaki: MOHAMAD ROSLAN MOHAMED & KOH I-JIE JOSHUA - 12 tengah hari

 

Separuh Akhir

------------------

Foil Individu Wanita: TBC -  2 petang

Epee Individu Lelaki: TBC - 2 petang

 

Akhir

-------

Foil Individu Wanita - TBC - 5 petang

Epee Individu Lelaki - TBC - 5 petang

 

 

PENCAK SILAT (Gimnasium Bac Tu Liem)

 

Suku Akhir

---------------

Putra H (80 - 85 kg): MOHAMMAD AMIRUDDIN ADZMI (MAS) lwn Jhon Paul Acat (PHI) - 1 tengah hari

Putra J (90 - 95 kg): Sengpheng Duang Vilai (LAO) lwn MUHAMMAD ROBIAL SOBRI (MAS) - 4 petang

Putra E (65 - 70 kg): SITI SHAZWANA AJAK (MAS) lwn Selly Andriani (INA) - 4.30 petang

 

Separuh Akhir

-------------------

Putra B (50 - 55 kg): Sabidee Salaeh (THA) lwn MUHAMMAD KHAIRI ADIB AZHAR (MAS) - 6 petang

Putra C (55 - 60 kg): Muhammad Yachser Arafa (INA) lwn MOHAMMAD HAZIM AMZAD (MAS) - 7.30 malam

 

 

FUTSAL (Ha Nam Arena)

 

Pusingan Robin

---------------------

Pasukan Lelaki: Vietnam lwn MALAYSIA - 5 petang

 

 

BOLA TAMPAR (Quang Ninh)

 

Pusingan Awal

--------------------

Pasukan Lelaki: Vietnam lwn MALAYSIA - 6 petang

 

 

MENDAYUNG (Hai Phong Canoeing And Rowing Training Center)

 

Akhir

-------

Lm1x Lelaki: MOHAMAD AMIRUL NORHADI - 10.30 pagi

 

 

CHESS (Quang Ninh)

 

Pusingan 7

---------------

Standard Individu Lelaki: YEOH LI TIAN - 11 pagi

Standard Individu Wanita: LYE LIK ZANG - 11 pagi

 

Pusingan 8

---------------

Standard Individu Lelaki: YEOH LI TIAN - 4 petang

Standard Individu Wanita: LYE LIK ZANG - 4 petang

 

 

GIMNASTIK ARTISTIK (Gimnasium Quan Ngua)

 

Kelayakan & Akhir

--------------------------

Kelayakan Apparatus Wanita, Akhir (WAG) & All-around Akhir (WAG): RACHEL YEOH LI WEN & GEANIE NG EE LING - 11 pagi

 

 

PINGPONG (Gimnasium Hai Duong, Wilayah Hai Duong)

 

Pusingan Robin, Separuh Akhir & Akhir

----------------------------------------------

Pasukan Lelaki & Pasukan Wanita: MALAYSIA - 11 pagi

 

 

E-SPORT (Pusat Konvensional Nasional)

 

Kumpulan

-------------

League of Legends: Wild Rift Lelaki (Acara Berpasukan) - 2 petang

FIFA Online 4 (Acara Berpasukan): MUN KIAT GAN, WAN MUHAMMAD HAKIMM WANNARIZAN, MUHAMMAD ASYRAF KAMAL & MUHAMAD LUQMAN HAZIQ HAJIMAN - 2.30 petang

 

 

BINA BADAN (Pusat Latihan dan Pertandingan Sukan Hanoi)

 

Pusingan awal

-------------------

70 kg Lelaki: BUDA ANAK ANCHAH - 3 petang

75 kg Lelaki: ZMARUL ARIF AL ADAM PULUTAN ABDULLAH - 4 petang

80 kg Lelaki: ZAINAL ARIF ZAINAL ARIFFIN - 5 petang

85 kg Lelaki: MUHAMMAD UZAIR MAT NOOR - 6 petang

 

Akhir

-------

70 kg Lelaki: BUDA ANAK ANCHAH - 3 petang

75 kg Lelaki: ZMARUL ARIF AL ADAM PULUTAN ABDULLAH - 4.45 petang

80 kg Lelaki: ZAINAL ARIF ZAINAL ARIFFIN - 5.45 petang

85 kg Lelaki: MUHAMMAD UZAIR MAT NOOR - 6.45 petang

 

 

BERBASIKAL - MTB (Wilayah Hoa Binh)

 

Seeding Run

-----------------

Downhill Lelaki: MOHAMAD FARIS MOHD NASHARI & AMER AKBAR ANUAR - 3 petang

Downhill Wanita: SITI NATASHA MOHD BASRI & NIA VANEESA SUHANA ZAIDI - 3 petang

 

 

BOLA SEPAK (Stadium Thien Truong, Nam Dinh)

 

Kumpulan

-------------

Pasukan Lelaki (Kumpulan B): Singapura lwn MALAYSIA - 5 petang

 

-- BERNAMA


Bernama menyediakan sumber terkini maklumat berita sahih dan komprehensif kepada umum dan agensi media. Berita kami dipaparkan di laman web www.bernama.com ; siaran BERNAMA TV: Saluran Astro 502, Saluran unifi TV 631, Saluran MYTV 121 IFLIX; dan siaran Bernama Radio di frekuensi FM93.9 bagi Lembah Klang, Johor (FM107.5), Kota Kinabalu (FM107.9) and Kuching (FM100.9).

Ikuti kami di media sosial :
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram : @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TikTok : @bernamaofficial

© 2022 BERNAMA   • Penafian   • Dasar Privasi   • Dasar Keselamatan