SUKAN

KEPUTUSAN HARI KESEMBILAN SUKAN KOMANWEL BIRMINGHAM 2022 (6 OGOS)

07/08/2022 07:16 AM

BIRMINGHAM, 6 Ogos (Bernama) -- Berikut keputusan hari kesembilan Sukan Komanwel Birmingham 2022 pada  Sabtu:

 

 

GIMRAMA

----------------

Final Gelung:

 

EMAS: Gemma Natasha Frizelle (WAL) - 28.700 mata

PERAK: Anna Sokolova (CYP) - 28.300 mata

GANGSA: Carmel Kallemaa (CAN) - 28.200 mata

...7. IZZAH AMZAN (MAS) - 25.800 mata 

 

 

Final Bola:

 

EMAS: NG JOE EE (MAS) - 29.700 mata

PERAK: Suzanna Shahbazian (CAN) - 29.050 mata

GANGSA: Anna Sokolova (CYP) - 28.800 mata

 

BOLING PADANG

-------------------------

 

Wanita Pairs:

EMAS: Australia

PERAK: England

GANGSA: New Zealand

...4. MALAYSIA (SITI ZALINA AHMAD-EMMA FIRYANA SAROJI)

 

GIMRAMA

---------------

 

Belantan akhir:

 

EMAS: Alexandra Kiroi-Bogatyreva (AUS) - 29.400 mata

PERAK: Carmel Kallemaa (CAN) - 29.100 mata 

GANGSA: IZZAH AMZAN (MAS) - 28.600 mata

 

 

Riben akhir: 

 

EMAS: NG JOE EE (MAS) - 27.800 mata

PERAK: Louise Christie (SCO) - 27.550 mata 

GANGSA: Carmel Kallemaa (CAN) - 27.500 mata

…4. KOI SIE YAN (MAS) - 27.200 mata

 

 

TERJUN

-----------

 

Wanita: 3m Papan Anjal Seirama

 

Akhir:

 

EMAS: Maddison Keeney-Anabelle Luce Smith (AUS) - 316.53 mata

PERAK: NUR DHABITAH SABRI-WENDY NG YAN YEE (MAS) - 299.85 mata

GANGSA: Margo Claire Erlam-Mia Jolie Doucet Vallee (CAN) - 297.00 mata 

SKUASY

-------------

 

Suku Akhir 

--------------- 

 

Beregu Lelaki:

NG EAIN YOW-YUEN CHEE WERN (MAS) mn Velavan Senthilkumar-Abhay Singh (IND) 2-0 (11-8, 11-8)

PING PONG

Separuh Akhir:

Beregu Campuran: JAVEN CHOONG-KAREN LYNE (MAS) mn Clarence Chew Zhe Yu-Zeng Jian (SGP) 3-1 (11-7, 5-11, 11-7, 11-7)

TERJUN

-------------

 

3m Papan Anjal Lelaki:

Pusingan Awal

1. Shixin Li (AUS) - 456.65 mata

2. Yona Roshen Knight-Wisdom (JAM) - 446.85 “

3. Daniel Goodfellow (ENG) - 430.05 “

...6. OOI TZE LIANG (MAS) - 394.85 “

 

 

OLAHRAGA

Baling Tukul Besi Lelaki:

Final

EMAS: Nick Miller (ENG) - 76.43 meter (m)

PERAK: Ethan Katzberg (CAN) - 76.36m

GANGSA: Alexandros Poursanidis (CYP) - 73.97m

...17. JACKIE WONG SIEW CHEER (MAS) - 61.40m 

 

BOLING PADANG 

--------------------------

 

Lelaki Singles:

EMAS: Aaron Wilson (AUS)

PERAK: Gary Kelly (NIR)

GANGSA: Iain McLean (SCO)

...4. Fairul Izwan Abd Muin (MAS)

BADMINTON

-------------------

 

Suku Akhir:

Beregu Campuran:

TAN KIAN MENG-LAI PEI JING (MAS) mn Callum Hemming-Jessica Pugh (ENG) 22-20, 21-11

 Adam Hall-Julie Macpherson (SCO) mn CHAN PENG SOON-CHEAH YEE SEE (MAS) 21-15, 21-19

 

Perseorangan Wanita:

Pusarla V. Sindhu (IND) mn GOH JIN WEI (MAS) 19-21, 21-14, 21-18

 

Perseorangan Lelaki:

NG TZE YONG (MAS) mn Loh Kean Yew (SGP) 15-21, 21-14, 21-11

TERJUN

----------

Lelaki: 3m Papan Anjal

Final:

EMAS: Daniel Goodfellow (ENG) - 484.45 mata

PERAK: Jordan Houlden (ENG) - 465.15 “

GANGSA: Jack David Laugher (ENG) - 462.30 “

...7. OOI TZE LIANG (MAS) - 427.70 “

 

 

BADMINTON

------------------

Suku Akhir:

Beregu Wanita:

PEARLY TAN-M.THINAAH (MAS) mn Jin Yujia-Crystal Wong Jia Ying (SGP) 21-15, 11-21, 21-15

 

Beregu Lelaki:

AARON CHIA-SOH WOOI YIK (MAS) mn Brian Kasirye-Daniel Wanagaliya (UGA) 21-6, 21-12

TERJUN

-----------

Wanita: 10m Platform Seirama

Final:

EMAS: Charli Petrov-Melissa Paige Li Kun Wu (AUS) - 306.00 mata

PERAK: Eden Cheng-Andrea Spendolini Sirieix (ENG) - 298.86 “

GANGSA: Robyn Birch-Emily Martin (ENG) - 287.88 “

...4. DATUK PANDELELA RINONG-NUR DHABITAH SABRI (MAS) 286.92 “

 

OLAHRAGA

----------------

Wanita: Baling Tukul Besi

Final:

EMAS: Camryn Rogers (CAN) - 74.08 meter (m)

PERAK:Julia Ratcliffe (AUS) - 69.63m

GANGSA: Jillian Weir (CAN) - 67.35m

...10. GRACE WONG XIU MEI (MAS) 61.30m

 

 

BADMINTON

------------------

Suku Akhir:

Beregu Lelaki:

CHAN PENG SOON-TAN KIAN MENG (MAS) mn Sachin Dias-Buwaneka Goonethilleka (SRI) 21-16, 21-12

-- BERNAMA

 

 


BERNAMA menyediakan informasi dan berita terkini yang sahih dan komprehensif yang disebarkan melalui Wires BERNAMA; www.bernama.com; BERNAMA TV di saluran Astro 502, unifi TV 631 dan MYTV 121 dan Radio BERNAMA di frekuensi FM93.9 (Lembah Klang), FM107.5 (Johor Bahru), FM107.9 (Kota Kinabalu) dan FM100.9 (Kuching).

Ikuti kami di media sosial :
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram : @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TikTok : @bernamaofficial

© 2024 BERNAMA   • Penafian   • Dasar Privasi   • Dasar Keselamatan