SUKAN

KEPUTUSAN HARI KELAPAN SUKAN KOMANWEL BIRMINGHAM 2022 (5 OGOS)

06/08/2022 06:52 AM

BIRMINGHAM, 5 Ogos (Bernama) -- Berikut keputusan atlet Malaysia pada hari kelapan temasya Sukan Komanwel Birmingham 2022, Jumaat:

 

BOLING PADANG

--------------------

 

Separuh akhir:

WanitaTriples: NUR AIN NABILAH TARMIZI, SYAFIQA HAIDAR AFIF ABDUL RAHMAN, AZLINA ARSHAD (MAS) mn Nicole Toomey, Tayla Bruce and Val Smith (NZL) 16-9

 

 

Suku akhir:

Lelaki Singles: FAIRUL IZWAN ABD MUIN (MAS) mn Ross Davis (JEY) 21-12

 

Wanita Pairs: SITI ZALINA AHMAD-EMMA FIRYANA SAROJI (MAS) mn Megan Devlin-Shauna O’Neill (NIR) 15-11

 

 

TERJUN

------------

 

Wanita 1 meter (m) papan anjal :

 

Pusingan awal:

 

1. Mia Vallee (CAN) - 292.20 mata

2. Yasmin Isis Harper (ENG) - 274.60 mata

3. Fan Qin (AUS) - 266.95 mata

...10. ONG KER YING (MAS) - 207.50 mata

…12. KIMBERLY BONG (MAS) - 204.75 mata

 

Lelaki 3m Papan Anjal Seirama:

 

Final:

 

EMAS: Anthony Harding-Jack David Laugher (ENG) - 438.33 mata

PERAK: GABRIEL GILBERT DAIM-MUHAMMAD SYAFIQ PUTEH (MAS) - 376.77 mata

GANGSA: Samuel Fricker-Shixin Li (AUS) - 374.52 mata

 

 

BOLING PADANG

Separuh Akhir:

Wanita Pairs:

SITI ZALINA AHMAD-EMMA FIRYANA SAROJI (MAS) kk Kristina Krstic-Ellen Ryan (AUS) 10-13

 

Suku Akhir:

Lelaki Fours:

MUHAMMAD IDHAM AMIN RAMLAN, IZZAT SHAMEER DZULKEPLE, MOHAMMAD SYAMIL SYAZWAN RAMLI, MUHAMMAD SOUFI RUSLI (MAS) kk Louis Ridout, Nick Brett, Jamie Chestney, Sam Tolchard (ENG) 10-16

 

BADMINTON

------------------

Pusingan 16

Beregu Lelaki:

AARON CHIA-SOH WOOI YIK (MAS) mn Christopher Grimly-Matthew Grimley 21-19, 21-16

 

Beregu Wanita:

PEARLY TAN-M.THINAAH (MAS) mn Jordaan Deidre-Johanita Scholtz (RSA) 21-6, 21-4

                             

Perseorangan Lelaki:

NG TZE YONG (MAS)  mn Ajfan Rasheed (MDV) 21-7, 21-9

 

Perseorangan Wanita:

GOH JIN WEI (MAS) mn Tamisha Janella Williams (BAR) (W/O-Menang Percuma)

 

Beregu Campuran:

TAN KIAN MENG-LAI PEI JING (MAS) mn Lin Ying Xiang-Gronya Somerville (AUS) 21-10 21-11

 

 

GIMNASTIK BERIRAMA (GIMRAMA)

---------------------------------------------------

 

Individu All-Around:

Final:

EMAS: Marfa Ekimova (ENG) - 112.300 mata

PERAK:  Anna Sokolova (CYP) - 112.100 “

GANGSA: Alexandra Kiroi-Bogatyreva (AUS) - 111.100 “

...4. IZZAH AMZAN (MAS) - 108.300 "

...5. NG JOE EE (MAS) - 108.200 “

 

 

TERJUN

------------

 

Wanita: 1 Meter Papan Anjal

Final:

EMAS: Mia Vallee (CAN) - 291.85 mata

PERAK: Britanny Mae O’Brien (AUS) - 279.60 “

GANGSA: Amy Elisabeth Rollinson (ENG) - 272.00 “

..11. KIMBERLY BONG (MAS) - 225.00 “

...12. ONG KER YING (MAS) - 206.80 “

 

Lelaki: Platform 10m Seirama 

Final: 

EMAS: Matthew Lee-Noah Oliver Williams - 429.78 mata

PERAK: Rylan Mackenzie Wiens-Nathan Milner (CAN) - 413.85 “

GANGSA: Domonic Bedggood-Cassiel Rousseau (AUS) - 412.56 “

...5. JELLSON JABILLIN-HANIS JAYA SURYA (MAS) - 365.64 “

 

 

SKUASY

-------------

 

Pusingan 16

Beregu Lelaki:

NG EAIN YOW-YUEN CHEE WERN (MAS) mn Chileshe Temwa-Chileshe Lwamba (NZL) 2-1 (11-3, 4-11, 11-8)

ONG SAI HUNG-MOHAMMAD SYAFIQ MOHD KAMAL (MAS)kk Waller Adrian-Selby Daryl (ENG) 1-2 (11-9, 4-11, 7-11)

 

Suku Akhir

------------------

Beregu Wanita:

AIFA AZMAN-RACHEL ARNOLD (MAS) mn Lobban Donna-Grinham Rachael (AUS) 2-1 (11-9, 4-11, 11-10)

 

CHAN YI WEI-NOOR AINAA AMANI AMPANDI (MAS) mn Joshana Chinappa-Dipika Pallikal Karthik (IND) 2-0 (11-2, 11-7)

 

 

BADMINTON

------------------

Pusingan 16:

Beregu Wanita:

Chloe Birch-Lauren Smith (ENG) mn CHEAH YEE SEE-LAI PEI JING (MAS) 21-19, 21-16

 

Beregu Lelaki:

CHAN PENG SOON-TAN KIAN MENG (MAS) mn Alexander Dunn-Adam Hall (SCO) 18-21, 25-23, 21-15

 

OLAHRAGA

Separuh Akhir:

200m lelaki:

1. Zharnel Hughes (ENG) - 20.32s

2. Brendon Rodney (CAN) - 20.68s

3. Shajar Abbas (PAK) - 20.89s

...6. RUSSEL ALEXANDER NASIB TAIB (MAS) - 21.32s

 

 

PING PONG

Pusingan 16

----------------

Beregu Campuran:

CHOONG JAVEN-KAREN LYNE (MAS) mn Wang Eugene-Zhang Mo (CAN) 3-1 (11-2, 9-11, 11-6, 11-7)

WONG QI SHEN-TEE AI XIN (MAS) kk  Chew Zhe Yu Clarence-Zeng Jian (SGP) 0-3 (7-11, 6-11, 9-11)

LEONG CHEE FENG-HO YING (MAS) kk Achanta Sharath Kamal-Akula Sreeja (IND) 1-3 (11-5, 2-11, 6-11, 5-11)

Suku Akhir:

CHOONG JAVEN-KAREN LYNE (MAS) mn Sathiyan Gnanasekaran-Manika Batra (IND) 3-2 (12-10, 9-11, 8-11, 11-7, 11-7)

              

Pusingan 32

-------------

Perseorangan Lelaki:

LEONG CHEE FENG (MAS) kk Olajide Omotayo (NGR) 3-4 (11-8, 8-11, 11-5, 8-11, 11-7, 5-11, 5-11) 

CHOONG JAVEN (MAS) kk Nicholas Lim (AUS) 0-4 (7-11, 10-12, 9-11, 10-12) 

WONG QI SHEN (MAS) kk Pitchford Liam (ENG) 1-4 (10-12, 5-11, 11-9, 5-11, 7-11)

 

Beregu Wanita:

TEE AI XIN-ALICE CHANG LI SIAN (MAS) kk Fu Ching Nam-Zhang Mo (CAN) 2-3 (11-9, 11-4, 6-11, 2-11, 7-11)

HO YING-KAREN LYNE (MAS) kk Jee Minhyung-Lay Jian Fang (AUS) 2-3 (11-7, 8-11, 11-6, 7-11, 9-11).

--BERNAMA

 

 


BERNAMA menyediakan informasi dan berita terkini yang sahih dan komprehensif yang disebarkan melalui Wires BERNAMA; www.bernama.com; BERNAMA TV di saluran Astro 502, unifi TV 631 dan MYTV 121 dan Radio BERNAMA di frekuensi FM93.9 (Lembah Klang), FM107.5 (Johor Bahru), FM107.9 (Kota Kinabalu) dan FM100.9 (Kuching).

Ikuti kami di media sosial :
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram : @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TikTok : @bernamaofficial

© 2024 BERNAMA   • Penafian   • Dasar Privasi   • Dasar Keselamatan