BERITA COVID–19   Hampir 13.2 juta kanak-kanak di AS dijangkiti COVID-19 | Filipina kesan jangkitan tempatan subvarian Omicron BA.2.12.1  | 30 peratus kanak-kanak di Malaysia lengkap vaksinasi COVID-19 | Kes baharu COVID-19 meningkat 119 peratus minggu lepas - KP Kesihatan | Singapura lapor 3 kes tempatan varian Omicron BA.4, BA.5 | 
SUKAN

Sukan Sea :jadual Atlet Malaysia Pada Ahad (15 Mei)

15/05/2022 02:32 AM

HANOI, 14 Mei (Bernama) -- Berikut jadual atlet Malaysia yang akan beraksi di Sukan SEA Ke-31 pada Ahad  (15 Mei):

 

(Nota: Waktu Malaysia)

 

DUATHLON (Sunset Bay, Tuan Chau, Halong City)

 

Akhir

-------

Individu Lelaki: NIK FAKARUDDIN ISMAIL & MUHAMMAD HAZIQ JUNAIDY - 7 pagi

Individu Wanita: POW CHIA LING & TAHIRA NAJMUNISAA MUHAMMAD ZAID - 7 pagi

 

 

GOLF (Vinh Phuc - Heron Lake Golf Course & Resort)

 

Akhir

-------

Individu Lelaki : CHANG ERVIN, MARCUS LIM PANG CHUEN, K. RHAASRIKANESH & NATEESHVAR ANATHA GANESH - 8 pagi

Individu Wanita : NG JING XUEN, MIRABEL TING ERN HUI & JENEATH WONG - 8 pagi

 

 

BOLA TAMPAR PANTAI (Quang Ninh)

 

Pusingan Awal

--------------------

Akan ditetapkan kemudian (TBC) - 9 pagi

 

 

RENANG (Aquatic Sports Palace, National Sports Complex, My Dinh)

 

Saringan

------------

100m Gaya Bebas Lelaki: WELSON SIM WEE SHENG & ARVIN SHAUN CHAHAL SINGH - 10 pagi

50m Kuak Kupu-kupu Lelaki : LIM YIN CHUEN & BRYAN LEONG XIN REN - 10 pagi

200m Kuak Dada Wanita: PHEE JINQ EN & ALICIA LI ANN SOOSAI - 10 pagi

 

Akhir

-------

800m gaya bebas wanita: GOH CHIA TONG - 7 petang

400m Individu Rampaian Lelaki : KHIEW HOE YEAN & TAN KHAI XIN - 7 petang

100m Gaya Bebas Lelaki: TBC - 7 petang

50m Kuak Kupu-kupu Lelaki: TBC - 7 petang

200m Kuak Dada Wanita : TBC - 7 petang

 

 

MEMANAH (Hanoi National Sports Training Center, Nhon Town, Nam Tu Liem)

 

Pusingan Kelayakan

---------------------------

Recurve Lelaki : KHAIRUL ANUAR MOHAMAD, MUHAMAD ZARIF SYAHIIR ZOLKEPELI, BRYSON TING TIEW LUING & MOHAMAD FIRDAUS MOHD RUSMADI - 10 pagi

Recurve Wanita : SYAQIERA MASHAYIKH, NURAMALIA HANEESHA MAZLAN, NUR AIN AYUNI FOZI & NURUL AZREENA MOHAMAD FAZIL - 10 pagi

Compound Lelaki : JUWAIDI MAZUKI, ALANG ARIFF AQIL MUHAMMAD GHAZALI, WONG CO WAN & MOHAMAD SYAFIQ MD ARIFFIN - 2.30 petang

Compound Wanita : FATIN NURFATEHAH MAT SALLEH, NUR AINA YASMINE HALIM, IMAN AISYAH NORAZAM & KAYALVHILY - 2.30 petang

 

CATUR (Quang Ninh)

 

Pusingan 9/9

-----------------

Standard Individu Wanita:  PUTERI MUNAJJAH AZ-ZAHRA AZHAR (MAS) lwn Sukandar Irine Kharisme (INA) - 10 pagi

                                        : TAN LI TING (MAS) lwn Hoang Thi Bao Tram (VIE) - 10 pagi

 

 

XIANGQI (Legacy Yen Tu - Quang Ninh Province)

 

Berpasukan Blitz: TBC - 10 pagi

 

Akhir

-------

Berpasukan Blitz : TBC - 4 petang

 

 

PETANQUE (Hanoi Sports Training And Competition Center)

 

Separuh Akhir

-------------------

Beregu Wanita : NURASHIMAH SENIN-SHARIFAH AQILAH FARHANA SYED ALI (MAS) lwn Laos - 2.30 petang

 

SEPAK TAKRAW (Hoang Mai Sports Center)

 

Kumpulan

-------------

Berpasukan Lelaki (Kumpulan A): MALAYSIA lwn Vietnam - 10 pagi

Berpasukan Wanita (Kumpulan A): MALAYSIA lwn Thailand - 2 petang

 

WUSHU (Cau Giay Gymnasium)

 

Akhir

-------

Changquan Wanita : PANG PUI YEE & LEE JIA RONG - 10 pagi

Taijijian Wanita : SYDNEY CHIN SY XUAN & MANDY CEBELLE CHEN - 10 pagi

Nangun Lelaki : CALVIN LEE WAI LEONG - 10 pagi

Gunshu Lelaki : CLEMENT TING SU WEI & YEAP WAI KIN - 11.30 pagi

 

 

BILLIARD SNOOKER (Ha Dong Gymnasium)

 

Pusingan Awal

-------------------

Snooker 6 Red Perseorangan Lelaki : KOK LEONG LIM (MAS) lwn Chhay Suon (Cpagi) - 11 pagi

 

Suku Akhir

--------------

9 Ball Perseorangan Wanita: SUHANA DEWI BINTI SABTU (MAS) lwn TBC - 7 petang

 

 

LAWAN PEDANG

 

Pusingan Awal

--------------------

Foil Individu Lelaki : HANS YOONG WEI SHEN & CHENG XING HAN TRISTAN - 11 pagi

 

Separuh Akhir

-------------------

Foil Individu Lelaki : TBC - 2 petang

 

Akhir

-------

Foil Individu Lelaki : TBC - 5 petang

 

 

BOLA TAMPAR (Quang Ninh)

 

Pusingan Awal

-------------------

Berpasukan Wanita : Indonesia lwn MALAYSIA - 12 tengah hari

Berpasukan Lelaki : Myanmar lwn MALAYSIA - 12 tengah hari

 

 

E-SUKAN (National Conventional Centre)

 

Akhir

-------

League of Legends: Wild Rift Lelaki (Acara Berpasukan) - 12 tengah hari

 

Kumpulan

--------------

FIFA Online 4 (Acara Berpasukan): MUN KIAT GAN, WAN MUHAMMAD HAKIMM WANNARIZAN, MUHAMMAD ASYRAF KAMAL & MUHAMMAD LUQMAN HAZIQ HAJIMAN - 2.30 petang

 

Hari Terakhir 2

-------------------

Mixed Free Fire (Acara Berpasukan): Nine Athletes - 6 petang

 

 

FUTSAL (Ha Nam Arena)

 

Pusingan Robin Kumpulan

--------------------------

Berpasukan Wanita : MALAYSIA lwn Thailand - 2 petang

 

 

JUIJITSU (Dan Phuong Gymnasium, Hanoi)

 

Pusingan Awal dan Separuh Akhir

----------------------------------------------

No GI Wanita - 45kg : ARIEL THOMAS (MAS) lwn (TBC) - 2 petang

GI Lelaki - 69kg : ADAM AKASYAH (MAS) lwn (TBC) - 2 petang

No GI Lelaki - 56kg : MOHD FOUZIEN MOHD POZI (MAS) lwn (TBC) - 2 petang

 

Akhir

-------

No GI Wanita - 45kg : TBC - 5 petang

GI Lelaki - 69kg: TBC - 5 petang

No GI Lelaki - 56kg: TBC - 5 petang

 

 

BERBASIKAL - MTB (Hoa Binh Province)

 

Akhir

Downhill Wanita: SITI NATASHA MOHD BASRI & NIA VANEESA SUHANA ZAIDI - 3 petang

Downhill Lelaki: MOHAMAD FARIS MOHD NASHARI & AMER AKBAR ANUAR - 3 petang

 

 

GIMNASTIK - ARTISTIC (Quan Ngua Gymnasium, Hanoi)

 

Akhir

-------

Apparatus Akhir Wanita (wag) - Melombol / Palang Bertingkat : TBC - 3 petang

Apparatus Akhir Lelaki (mag) - Senam Lantai: LUQMAN AL HAFIZ ZULFA & ZUL BAHRIN MAT ASRI (reserrved 1) - 3 petang

Apparatus Akhir Lelaki (mag) - Kekuda : TAN FU JIE, MUHAMMAD SHARUL AIMY & ZUL BAHRIN MAT ASRI (reserved 2) - 3 petang

Apparatus Akhir Lelaki (mag) - Gelang Roman: LUQMAN AL HAFIZ ZULFA & NG CHUN CHEN - 3 petang

 

BINA BADAN (Hanoi Sports Training And Competition Center)

 

Pusingan Awal

--------------------

Physique Terbuka Lelaki : MOHD SYARUL AZMAN MAHEN ABDULLAH & AHMAD FAIZ ARIFFIN - 3 petang

Bina Badan Terbuka Wanita : KOK GONG TAI @ SHELEN ADERINA & MEILAURA DORA JIMMY - 4 petang

Pasangan Campuran Terbuka : BUDA ANAK ANCHAH-MEILAURA DORA & JIMMY MALVERN ABDULLAH-KOK GONG TAI @ SHELEN ADERINA - 5 petang

 

Akhir

-------

Athletic Physique Terbuka Lelaki : MOHD SYARUL AZMAN MAHEN ABDULLAH & AHMAD FAIZ ARIFFIN - 3.45 petang

Bina Badan Terbuka Wanita : KOK GONG TAI @ SHELEN ADERINA & MEILAURA DORA JIMMY - 4.45 petang

Pasangan Campuran Terbuka : BUDA ANAK ANCHAH-MEILAURA DORA & JIMMY MALVERN ABDULLAH-KOK GONG TAI @ SHELEN ADERINA - 5.45 petang

 

 

DANCE SPORT (Long Bien Gymnasium, Viet Hung Urban Area, Long Bien District)​​​​​​

 

Akhir

-------

Mixed Single Dance (samba) - Solo Dance: CHONG KAR MAN & CHE XIN NEE - 3.30 petang 

Mixed Single Dance (cha-cha-cha) - Solo Dance: OOI SAY KEAT & CHE XIN NEE - 3.50 petang

Mixed Single Dance (rumba) - Solo Dance: CHE XIN NEE & CHONG KAR MAN - 4.10 petang

Mixed Single Dance (paso Doble) - Solo Dance: OOI SAY KEAT & CHE XIN NEE - 4.30 petang

Mixed Single Dance (jive) - Solo Dance: OOI SAY ONN & CHONG KAR MAN - 4.50 petang

Mixed Grade A Latin American (cha-cha-cha) - Solo Dance: OOI SAY KEAT & CHE XIN NEE - 5.30 petang

Mixed Grade A Latin American (spagiba) - Group Dance: OOI SAY ONN & CHONG KAR MAN - 5.30 petang

Mixed Grade A Latin American (spagiba) - Group Dance: OOI SAY ONN & CHONG KAR MAN - 5.30 petang

Mixed Grade A Latin American (rumba) - Group Dance: OOI SAY ONN & CHONG KAR MAN - 5.30 petang

Mixed Grade A Latin American (rumba) - Group Dance: OOI SAY ONN & CHONG KAR MAN - 5.30 petang

Mixed Grade A Latin American (paso Doble) - Solo Dance: CHONG KAR MAN CHE XIN NEE - 5.30 petang

Mixed Grade A Latin American (jive) - Group Dance: OOI SAY ONN & CHONG KAR MAN - 5.30 petang

 

 

OLAHRAGA (National Sports Complex, My Dinh)

 

Akhir

------

Lompat Jauh Lelaki : ANDRE ANURA ANUAR - 5 petang

Lompat Tinggi Wanita : NGU JIA XIN - 5.15 petang

Lontar Peluru Lelaki : FARM LOONG DENG & MOHD ZIYAD ZOLKEFLI - 5.40 petang

5,000m Lelaki : K. PRABUDASS - 6 petang

 

 

PING PONG (Hai Duong Gymasium, Hai Duong Province)

 

Akhir

-------

Berpasukan Lelaki : MALAYSIA lwn Thailand - 8.30 malam

 

 

-- BERNAMA


Bernama menyediakan sumber terkini maklumat berita sahih dan komprehensif kepada umum dan agensi media. Berita kami dipaparkan di laman web www.bernama.com ; siaran BERNAMA TV: Saluran Astro 502, Saluran unifi TV 631, Saluran MYTV 121 IFLIX; dan siaran Bernama Radio di frekuensi FM93.9 bagi Lembah Klang, Johor (FM107.5), Kota Kinabalu (FM107.9) and Kuching (FM100.9).

Ikuti kami di media sosial :
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram : @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TikTok : @bernamaofficial

© 2022 BERNAMA   • Penafian   • Dasar Privasi   • Dasar Keselamatan