SUKAN

FAM UMUM SENARAI AKHIR 23 PEMAIN KE KEJUARAAN B-16 ASEAN DI SURAKARTA

19/06/2024 10:55 PM

KUALA LUMPUR, 19 Jun (Bernama) -- Persatuan Bolasepak Malaysia (FAM) hari ini mengumumkan senarai akhir 23 pemain skuad bawah 16 tahun (B-16) kebangsaan ke Kejuaraan B-16 ASEAN 2024 di Surakarta, Indonesia pada 21 Jun hingga 3 Julai ini.

FAM dalam kenyataan memaklumkan skuad bimbingan Javier Jorda Ribera itu akan berlepas ke Surakarta, esok. 

Malaysia yang diundi dalam Kumpulan C akan memulakan saingan menentang Timor-Leste pada Ahad depan diikuti Australia pada Rabu (26 Jun) di Stadium Sriwedari manakala Thailand pada Sabtu (29 Jun) di Stadium Manahan.

Juara setiap kumpulan serta satu naib juara kumpulan terbaik layak ke separuh akhir pada 1 Julai, seterusnya aksi penentuan tempat ketiga dan final akan berlangsung pada 3 Julai. 

 

Berikut senarai 23 pemain skuad B-16 kebangsaan: 

 

NO

NAMA

UMUR

POSISI

PASUKAN

1.

Muhammad Naqqiudin Zamzuri

16

GK

Johor Darul Ta’zim

2.

Ahmad Zidan Ahmad Fazly

16

GK

Akademi Mokhtar Dahari

3.

Muhammad Alif Hakimi Zamri

16

GK

Singa Muda Perlis

4.

Adam Hakimi Mohd Zaki

16

LB

Johor Darul Ta’zim

5.

Muhammad Amar Imran Uzaini Ashadi

16

CB

Johor Darul Ta’zim

6.

Muhammad Rizzqin Uqail Mohd Sany

16

RB

Johor Darul Ta’zim

7.

Adam Mustaqim Ahmad Amran

16

CB

Akademi Mokhtar Dahari

8.

Aisy Aqasha Noorazhar

16

CB

Akademi Mokhtar Dahari

9.

Muhammad Faizi Hafiz Hishamuddin

16

LB

Akademi Mokhtar Dahari

10.

Syazril Izwan Shairunizam

16

RB

Akademi Mokhtar Dahari

11.

Ahmad Danial Azaz Ahmad

16

MF

Johor Darul Ta’zim

12.

Haziq Aziz Ahyok Abdul Qayyum

16

MF

Johor Darul Ta’zim

13.

Muhammad Fahmi Nor Farizamal

16

MF

Johor Darul Ta’zim

14.

Muhammad Nur Hakim Mohamad Irwan

16

MF

Johor Darul Ta’zim

15.

Muhammad Awal Wafiy Ahmad Syukri

16

MF

Akademi Mokhtar Dahari

16.

Muhammad Ilhaam Azani Mohd Azamin

16

MF

Akademi Mokhtar Dahari

17.

Tengku Hasyri Shah Meerza Tengku Hazman

16

MF

Akademi Mokhtar Dahari

18.

Aisy Mirza Azri

16

LW

Johor Darul Ta’zim

19.

Jeremy Datoon

16

ST

Johor Darul Ta’zim

20.

Mohamad Fadhlul Hadi Zulkarnain

16

ST

Johor Darul Ta’zim

21.

Arayyan Hakeem Norizam

15

RW

Johor Darul Ta’zim

22.

Izzuddin Afif Nazarudin

16

ST

Akademi Mokhtar Dahari

23.

Muhammad Naqif Firhad Mohd Shafarin

16

RW

Akademi Mokhtar Dahari

 

-- BERNAMA 


BERNAMA menyediakan informasi dan berita terkini yang sahih dan komprehensif yang disebarkan melalui Wires BERNAMA; www.bernama.com; BERNAMA TV di saluran Astro 502, unifi TV 631 dan MYTV 121 dan Radio BERNAMA di frekuensi FM93.9 (Lembah Klang), FM107.5 (Johor Bahru), FM107.9 (Kota Kinabalu) dan FM100.9 (Kuching).

Ikuti kami di media sosial :
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram : @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TikTok : @bernamaofficial

© 2024 BERNAMA   • Penafian   • Dasar Privasi   • Dasar Keselamatan