•   

SUKAN SEA KUALA LUMPUR 2017 › SENARAI BERITA




Jadual Atlet Malaysia Hari Ini (Selasa, 29 Ogos)


KUALA LUMPUR, 29 Ogos (Bernama) -- Berikut adalah jadual atlet Malaysia yang beraksi pada Sukan SEA Kuala Lumpur esok :

AKUATIK - TERJUN (Pusat Akuatik Nasional, Bandar Sukan KL)

3m Papan Anjal Seirama Wanita - 5 petang

Cheong Jun Hoong; Nur Dhabitah Sabri

3m Papan Anjal Seirama Lelaki - 6.15 petang

Ahmad Amsyar; Ooi Tze Liang

10m Platform Seirama Campuran ? 7.30 malam

BADMINTON (Arena Axiata, Bandar Sukan KL)

Beregu Lelaki (Final) - 7 malam

Ong Yew Sin; Teo Ee Yi

Beregu Campuran (Final) - 1 tengah hari

Goh Soon Huat; Shevon Lai Jemei

Perseorangan Wanita (Final) - 1 tengah hari

Soniia Cheah; Goh Jin Wei

KRIKET (Kinrara Oval, Puchong)

T20 Lelaki (Final): Malaysia mln Singapura - 2 petang

BERBASIKAL - TREK (Velodrom Nasional, Nilai, Negeri Sembilan)

LELAKI:

Kejar-mengejar Berpasukan (Saringan Kelayakan) - 2 petang

Eiman Firdaus Mohd Zamri; Muhamad Afiq Huznie Othman; Irwandie Lakasek; Mohamad Nur Aiman Mohd Zarif

Trek- 1 km (Final) - 2.34 petang

Muhammad Fadhil Bin Mohd Zonis Muhammad Shah Firdaus Bin Sahrom

Keirin (Pusingan Pertama) - 8 malam

Mohd Azizulhasni Bin Awang; Mohamad Shariz Efendi Bin Mohd Shahrin

Kejar-mengejar Berpasukan (Untuk pingat gangsa) - 8.12 malam

Kejar-mengejar Berpasukan (Final) - 8.18 malam

Keirin (Penentuan tempat 7-9) - 8.45 malam

Keirin (Final) - 8.51 malam

WANITA:

500 meter (Final) - 2.18 petang

Fatehah Mustapa

Keirin (Final) - 8.39 malam

Fatehah Binti Mustapa Farina Shawati Binti Mohd Adnan

EKUESTRIAN - POLO (Taman Ekuestrian Putrajaya)

Malaysia mln Thailand (Final) - 4 petang

BOLA SEPAK (Stadium Shah Alam)

Final Lelaki: Malaysia mln Thailand - 8.45 malam

HOKI - PADANG (Stadium Hoki Nasional, Bandar Sukan KL)

LELAKI:

Final: Malaysia mln Myanmar - 6.30 petang

LUNCUR AIS (Arena Ais, Empire City Mall)

LELAKI:

500m Short Track Speed Skating (Saringan 1) - 2 petang

Wong Dee Win

500m Short Track Speed Skating (Saringan 2) - 2.05 petang

Mohammad Ariff Rasydan Mohamad Fadzli

500m Short Track Speed Skating (Final) - 2.45 petang

WANITA:

500m Short Track Speed Skating (Saringan 1) - 1.50 tengah hari

Anja Chong An Ya

500m Short Track Speed Skating (Saringan 2) - 1.55 tengah hari

Ashley Chin

500m Short Track Speed Skating (Final) - 2.30 petang

MUAY (MITEC, Hall 8)

51-54kg (Final) - 4 petang

Mohd Ali Yaakub

54-57kg (Final) - 4.30 petang

Ain Kamaruddin

63.5-67kg (Final) - 5.30 petang

Tengku Sharizal Tengku Abd Rahman

PENCAK SILAT (Stadium Juara, Bukit Kiara)

LELAKI:

Kelas B Tanding (Final) - 10.30 pagi

Muhammad Faizul M.Nasir

Kelas D Tanding (Final) - 11.30 pagi

Muhammad Syahir Asyraf Md Nasir

Kelas E Tanding (Final) - 12 tengah hari

Mohd Al Jufferi Jamari

Kelas F Tanding (Final) - 12.30 tengah hari

Mohd Fauzi Khalid

Kelas H Tanding (Final) - 2.30 petang

Muhammad Robial Sobri

WANITA:

Kelas D Tanding (Final) - 12 tengah hari

Siti Shazwana Ajak

Kelas E Tanding (Final) - 12.30 tengah hari

Siti Rahmah Mohamed Nasir

Putri Tunggal - 5.30 petang

Nor Atikah Alias

PELAYARAN: Pusat Pelayaran Nasional, Langkawi

Lelaki: Final - 10.30 pagi

Laser Radial (Single Handed Individu) - Khairulnizam Mohd Afendy

Laser Radial Standard (Single Handed Individu) - Mohd Latif Khan Ali Sabri Khan

Optimist B16 (Single Handed Individu) - Muhammad Fauzi Kaman Shah

Wanita:

Laser Radial (Single Handed Individu) - Nur Shazrin Mohamad Latif Optimist B16 (Single Handed Individu) - Nurur Syazwanie Md Saad

SEPAK TAKRAW: Stadium Titiwangsa

Lelaki: Regu :

Malaysia mln Laos - 10 pagi

SKUASY: Pusat Skuasy Nasional, Bukit Jalil

Lelaki: Final

Berpasukan - 8 malam

Wanita: Final

Berpasukan - 6 petang

TAEKWONDO: Dewan 1, KLCC

Lelaki:

(Kuala Lumpur Convention Centre, Hall 1)

Kyorugi Bawah 63kg (Pusingan Awal/Final) - 8.30 pagi/3 petang - James Tee

Kyorugi Bawah 58kg (Suku Akhir/Final) " 9.45 pagi/3 petang - Muhammad Iskandar Zulkarnain Ahmad

Wanita:

Kyorugi Bawah 49kg (Puisngan Awal/Final) " 8.30 pagi/3 petang - Nur Dhia Liyana Shaharuddin

Kyorugi Bawah 73kg (Pusingan Awal/Final) " 8.30 pagi/3 petang - Nurul Nur Hafizza Mahdi

SKI AIR & WAKEBOARD: Pusat Sukan Air, Presint 6, Putrajaya

Lelaki:

Slalom (Finas) - 9 pagi - Muhammad Syahir Asyraf Md Nasir; Muhamad Haziq Zohari

Jump (Final) - 12.45 tengah hari - Muhammad Syahir Asyraf Md Nasir

Trick (Final) - 3.15 petang - Aiden Yoong Hanifah

Wanita:

Slalom (Final) - 9 pagi - Aaliyah Yoong; Nur Nadiah Hanani Md Nasir

Jump (Final) - 12.45 tengah hari - Aaliyah Yoong

Trick (Finas) - 3.15 petang - Aaliyah Yoong

ANGKAT BERAT: Dewan 3, MiTEC

Lelaki:

69kg (Final) - 11pagi - Muhammad Erry Hidayat Muhammad Hidayat

77kg (Final) - 4 petang - Loro Welkinson Peuji

-- BERNAMA