English Version

Utara Selatan Timur Tengah Sabah & Sarawak
| Kembali ke Bernama.com | Peta Laman | Maklum Balas | Hubungi Kami |
Menu Utama
Laman Utama
Senarai Berita
Arkib Berita
Pautan
Lain-lain Pautan
Kerajaan Negeri Kelantan
Kerajaan Negeri Terengganu
Kerajaan Negeri Pahang

Berita Timur

April 16, 2013 20:27 PM

Senarai Calon BN Pahang Untuk PRU13

KUANTAN, 16 April (Bernama) -- Berikut ialah senarai penuh calon Barisan Nasional (BN) bagi 14 kerusi Parlimen dan 42 Kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Pahang untuk pilihan raya umum ke-13 yang diumumkan Pengerusi BN Pahang Datuk Seri Adnan Yaakob di Bangunan Yayasan Pahang, di sini, Selasa.

PARLIMEN

1. Cameron Highlands: Datuk Seri G. Palanivel (MIC)

2. Lipis : Datuk Mohd Shahrum Osman (Umno)

3. Raub : Datuk Hoh Khai Mun (MCA - penyandang kerusi DUN Bilut)

4. Jerantut : Ahmad Nazlan Idris (Umno - Muka Baharu)

5. Indera Mahkota : Datuk Wan Adnan Wan Mamat (Umno, penyandang kerusi DUN Tanjung Lumpur)

6. Kuantan : Datuk Mohamad Suffian Awang (Umno - Muka Baharu)

7. Paya Besar : Datuk Abdul Manan Ismail (Umno)

8. Pekan : Datuk Seri Najib Tun Razak (Umno)

9. Maran : Ismail Mutalib (Umno)

10. Kuala Krau : Datuk Ismail Mohd Said (Umno)

11. Temerloh : Datuk Saifuddin Abdullah (Umno)

12. Bentong : Datuk Seri Liow Tiong Lai (MCA)

13. Bera : Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob (Umno)

14. Rompin : Datuk Seri Dr Jamaluddin Jarjis (Umno)

NEGERI

1. Tanah Rata : Ho Yip Kap (Gerakan)

2. Jelai : Datuk Wan Rosdy Wan Ismail (Umno)

3. Padang Tengku : Datuk Abdul Rahman Mohammad (Umno)

4. Cheka : Datuk Fong Koong Fuee( MCA)

5. Benta : Datuk Mohd Soffi Abdul Razak (Umno)

6. Batu Talam : Abdul Aziz Mat Kiram (Umno)

7. Tras : Win Lei Hiang (MCA - muka Baharu)

8. Dong : Datuk Shaharuddin Abdul Moin (Umno)

9. Tahan : Datuk Wan Amizan Wan Abdul Razak (Umno)

10. Damak : Datuk Lau Lee (MCA)

11. Pulau Tawar : Datuk Dr Ahmad Shukri Ismail (Umno)

12. Beserah : Mohd Hazmi Yusof (Umno - Muka Baharu)

13. Semambu : Phang Tsu Ming (MCA)

14. Teruntum : Chang Hong Seong (MCA)

15. Tanjung Lumpur : Tengku Zulkifli Tengku Ahmad (Umno - Muka Baharu)

16. Inderapura : Datuk Shafik Fauzan Sharif (Umno)

17. Sungai Lembing : Datuk Mohd Shuhaimi Mohd Shah (Umno)

18. Lepar : Datuk Mohd Suhaimi Jusoh (Umno)

19. Panching : Mohd Zaili Besar (Umno)

20. Pulau Manis : Khairudin Mahmud (Umno)

21. Peramu Jaya : Datuk Sh Mohmed Puzi Sh Ali -- (Umno - Muka Baru)

22. Bebar : Ibrahim Ismail (Umno) (penyandang kerusi DUN Peramu Jaya)

23. Chini : Datuk Abu Bakar Harun (Umno)

24. Luit : Nurhidayah Mohamad Shahaimi (Umno - Muka Baharu)

25. Kuala Sentul : Shahaniza Shamsudin (Umno)

26. Chenor : Mohd Ariffin Awang Ismail (Umno - Muka Baharu)

27. Jenderak : Datuk Mohamed Jaafar (Umno)

28. Kerdau : Syed Ibrahim Syed Ahmad (Umno)

29. Jengka : Wan Salman Wan Ismail (Umno)

30. Mentakab : Chuah Boon Seong (MCA)

31. Lanchang : Datuk Mohd Sharkar Shamsudin (Umno)

32. Kuala Semantan : Mohd Anuar Mat Yunus (Umno - Muka Baharu)

33. Bilut : Leong Kim Soon (MCA - Muka Baharu)

34. Ketari : Wong Choo yap (MCA - Muka Baharu)

35. Sabai : R. Goonasekaran (MIC - Muka Baharu)

36. Pelangai : Datuk Seri Adnan Yaakob (Umno)

37. Guai : Norul Azali Sulaiman (Umno)

38. Triang : Tan Tin Loon (Gerakan - Muka Baharu)

39. Kemayan : Mohd Fadhil Osman (Umno)

40. Bukit Ibam : Wan Khadri Wan Mahussin (Umno - Muka Baharu)

41. Muadzam Shah : Datuk Maznah Mazlan (Umno)

42.Tioman : Datuk Mohd Johari Husin (Umno)

-- BERNAMA

 

©2014 BERNAMA. Semua Hak Cipta Terpelihara. Penafian | Dasar Privasi | Dasar Keselamatan
Bahan ini tidak boleh diulang terbit, ulang siar, tulis kembali atau diulang edar melainkan dengan kebenaran bertulis dari pihak BERNAMA.
Paparan terbaik menggunakan Firefox 3.0 & Internet Explorer 7.0 dalam resolusi 1024 x 768 piksel